Kroužek vaření ve školní družině

12. 2. 2018
Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

Vaření s dětmi v ŠD v lednu

K pečení croissantů nás inspirovala Kateřina Filipová ze 4. třídy, která přinesla recept. Po domluvě s dětmi a s malými úpravami v náplni pečiva (v původním receptu byla uvedena pouze nugátová čokoláda) jsme se s chutí pustili do práce.

Ingredience:

1 balíček listového těsta

vejce

náplň dle chuti – mák, tvaroh, sýr a zeleninová směs,

Postup:

Rozválené těsto rozkrájíme na úzké trojúlelníčky. Do spodní (širší) části těsta dáme náplň a stočíme jako rohlíček. Potřeme vajíčkem v troubě předehřáté na 180°C upečeme dozlatova.

Šrámková D.

Kroužek vaření ve školní družině 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací