Koulelo se koulelo červené jablíčko

23. 10. 2020
Mateřská škola Dobroměřice

Je tady podzim a s ním i doba sklizně. Nejlepší čas, kdy můžeme dětem přiblížit dary přírody. A jeden takový dar jsme dostali od jedné maminky, která nám donesla bednu jablíček a hroznového vína. Děti celý týden provázelo téma ovoce a zelenina. Naučily se jí třídit, procvičovaly si smysly a aktivně se zapojily do zpracování ovoce. Děti jablíčka krájely, strouhaly, otrhávaly kuličky z hroznového vína, pomáhaly odšťavňovat , připravovat štrúdl a křížaly. Na závěr byla pro děti každý den připravena zdravá odměna v podobě vlastnoručně vyrobeného moštu, štrúdlu a sušených křížal. Dětem se tento jablíčkový týden moc líbil.