Klárka s maminkou vaří

18. 9. 2020
Mateřská škola Louny, Fügnerova 1371

Vymysleli jsme pro děti a rodiče malou soutěž. "Vezměte své děti a zkuste společně vařit, kuchtit, vyrábět. Blíží se krásný podzim, plný dobrot. Takže například nasbirejte jablka a nasušte kŕīžaly, jděte na šípky a uvařte si čaj, nasbīrejte jeřabiny a udělejte marmeládu..... prostě tvořte . Nam pošlete fotky a krátký text, plus pokud něco zbyde přineste ochutnat. To vše do 15. října. My oceníme všechny účastníky a uspořádáme výstavu fotek a příspěvku, případně ochutnávku. Těšíme se na příspěvky" A už tu máme první vlašťovku v podobě příběhu: Klárka s maminkou vyrazily do lesa, nasbíraly houby, které spolu následně sušily a také si udělaly dobrou večeři - smaženici. Klárka si došla posbírat vajíčka - mají doma slepice i křepelky, natrhala si rajčata a začala vařit. Vše s maminkou nafotily a nám se svým uměním pochlubily. Nakonec si určitě pochutnaly. Děkujeme a těšíme se na další příspěvky.