Kavárna pro prarodiče v Semínku

5. 6. 2019
Mateřská škola Semínko, o.p.s.

V den Kavárny to v celé školce vonělo mnoha lahodnými vůněmi už od samého rána. Děti zdobily jogurty ovocem a muffiny, mascarpone krémem, chystaly zdravé mozzarellové sendviče, napichovaly ovocné jednohubky a připravovaly tři druhy osvěžujících limonád.

Nejen, že děti chystaly chutné a zdravé občerstvení, ale ono se to nezdá – trénovaly i předškolácké činnosti a to například třídění, řazení, porovnávání, variace, kombinace a někteří i permutace – „Co položím na sýr?“, „Která surovina bude druhá?“...

Odpoledne dorazily na zahradu děti z Veverek, Ježečků a z Lesníčku v doprovodu svých prarodičů, usadily se ke stolečkům a paní ředitelka všechny slavnostně přivítala a zahájila Kavárnu. Děti se ptaly svých prarodičů, co by si rádi dali a na co mají chuť. U stánku s občerstvením všechno nabraly na talířky, naplnily kelímky a obsloužily své babičky a dědečky jako v opravdové kavárně číšníci a servírky. Flétnisti obešli každý stoleček se svou písničkou a sklidili obrovský potlesk. U teepee všechny děti zatančily mazurku a vyzvaly pak k tanci i své prarodiče. V altánu probíhal malířský ateliér, kde mohly děti pastelkami zachytit portrét svého prarodiče a vyplnit text, kde stálo například kolik si myslí, že je babičce let, nebo co jim od babičky nejvíce chutná.

Děti mají mladé prarodiče, tipovala se totiž skutečně pěkná čísla – třeba 20 let. Tácky a talíře zůstaly prázdné, káva, čaj a všechny limonády vypité, pusinky a tvářičky obarvené od ovoce, babičky a dědečci usměvaví, počasí sluníčkové – to je známka toho, že se tato krásná akce povedla, všichni se dobře bavili a moc si pochutnali!

Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1Kavárna pro prarodiče v Semínku 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací