Jedlá kvítka

24. 4. 2016
Mateřská škola Klubíčko Pardubice

Zahrada naší mateřské školky je posetá sedmikráskami. Děti ze třídy Fialové klubíčko pěstují na svém záhonku různé bylinky, které přidávají do pomazánek,  proto se rozhodly využít i sedmikrásky jako ozdobu zdravé svačinky. Skupinka děvčat šla ihned po příchodu do školky natrhat na zahradu sedmikrásky a pažitku, hoši krájeli celozrnné pečivo a další děti míchaly tvarohový základ pomazánky. Brzy byly zdravé jednohubky připravené k ochutnání. Stačilo už jen oddělit stopky sedmikrásek a rozložit květy na talířek. Každý si sám dozdobil podle přání. Této skromné bylince, která se vždy opět napřímí, ať je sebevíc sešlapaná, se věnovaly děti s učitelkami celý týden.