Jaro na zahradě Lesokruhu

21. 5. 2020
Lesní klub Lesokruh

Jaro se pomalu překuluje do léta a na školkové zahradě v Lesokruhu to žije :) 

Na našich nových záhoncích máme zasázené kedlubny, zelí modré i bílé, květák a brokolici. Tato košťálová zelenina zatím k jídlu není, ale ředkvičky už jsme zblajzli a na špenát a saláty různých druhů se brzy chystáme. Těšíme se taky, až vyleze mrkev, hrášek a kopr do výborné koprové omáčky z petržele, kterou nám vaří naše nejlepší babička kuchařka. Na kompostu vykukují listy brambor a dýní, ze kterých na podzim uvaříme kotlíkovou dýňovou polévku. Do květináčků jsme zaseli fazoli šarlatovou, která nejdřív potěší hmyzáky a pak ji použijeme na počítání a různé tvoření. I sklizeň ředkviček jsme využili k předškolní přípravě – spočítali jsme je, vytvarovali do trojúhelníků, čtverců i obdélníků a seřadili podle velikosti. Pojídání zeleně se nevěnujeme jen v zázemí školky, ale taky v lese: žvýkáme listy lípy, šťavelu či bršlice nebo výborné lízátko z křídlatky sachalinské.

Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1Jaro na zahradě Lesokruhu 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací