JAK VYPADÁ KUSKUS, NEŽ HO UVAŘÍME A POTÉ NA NAŠEM TALÍŘI

10. 1. 2020
Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

V pátek 10. 1. 2020 měly děti k obědu krémovou polévku s karotkou a koriandrem a k hlavnímu chodu byl kuskus s kuřecím masem a brokolicí.

Děti na třídě Sluníčko zkoumaly kuskus, jak vypadá, než ho paní kuchařky zpracují a poté ho viděly a ochutnaly na svých talířích.

Dozvěděly se např., že kuskus je semolinová těstovina, která pocházející z Maroka, že se jedná o malá zrnka hrubozrnné pšenice, které jsou povařeny ve slané vodě, usušena a upravena

k podobě suchého kuskusu tak, jak ho můžeme zakoupit v obchodě. Na obrázku mohly vidět i pšenici, jak vypadá na poli.

Paní učitelka jim vysvětlila, že kuskus se při přípravě nevaří, ale zalévá vroucí vodou nebo vařícím pokrmem.

Pro většinu dětí to jsou nové informace, a my máme radost z toho, že si některé informace zapamatují a někdy poskytují zpětnou vazbu. V pondělí 6. 1. 2020 např. poprvé „v sáčku“ viděly ovesné vločky a poté v polévce. Některé děti pak ve středu reagovaly na kaši z ovesných vloček, že už ví, jak ovesné vločky vypadají.

Dne: 10. 1. 2020

Zpracovala: Bc. Marcela Šancová

JAK VYPADÁ KUSKUS, NEŽ HO UVAŘÍME A POTÉ NA NAŠEM TALÍŘI  1JAK VYPADÁ KUSKUS, NEŽ HO UVAŘÍME A POTÉ NA NAŠEM TALÍŘI  1JAK VYPADÁ KUSKUS, NEŽ HO UVAŘÍME A POTÉ NA NAŠEM TALÍŘI  1JAK VYPADÁ KUSKUS, NEŽ HO UVAŘÍME A POTÉ NA NAŠEM TALÍŘI  1JAK VYPADÁ KUSKUS, NEŽ HO UVAŘÍME A POTÉ NA NAŠEM TALÍŘI  1JAK VYPADÁ KUSKUS, NEŽ HO UVAŘÍME A POTÉ NA NAŠEM TALÍŘI  1JAK VYPADÁ KUSKUS, NEŽ HO UVAŘÍME A POTÉ NA NAŠEM TALÍŘI  1JAK VYPADÁ KUSKUS, NEŽ HO UVAŘÍME A POTÉ NA NAŠEM TALÍŘI  1JAK VYPADÁ KUSKUS, NEŽ HO UVAŘÍME A POTÉ NA NAŠEM TALÍŘI  1JAK VYPADÁ KUSKUS, NEŽ HO UVAŘÍME A POTÉ NA NAŠEM TALÍŘI  1