Jak motivovat žáky k výběru zdravějších variant obědů a dojídání jídel?

19. 10. 2015
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

Není snad nikdo, kdo by neznal Mimoně. Už dorazili i k nám do školy a je to zkrátka trhák. Proto děvčata ze Zdravé devítky dostala nápad tohoto "šílenství" využít a odstartovala soutěž Vyhraj tričko s Mimoněm!!! Vyhraje ten, komu se podaří nasbírat nejvíce razítek. Razítka se rozdávají za vybrané zdravé jídlo (je vždy označeno na jídelním lístku u čipovacího boxu) a jeho úplné snězení. Cílem této soutěže je podpořit žáky ve výběru zdravějších variant pokrmů či novinek v našem jídelníčku a zároveň v dojídání naservírovaných porcí. Žákyně ze Zdravé devítky se střídají u výdejního okénka a pečlivě kontrolují, zda soutěžní jídlo bylo dojedeno a pak žáka ocení razítekem na kartičku. A budete možná překvapeni, ono to funguje. Do soutěže se s radostí zapojili nejen žáci, ale i naši učitelé. Všem soutěžícím přejeme hodně nasbíraných razítek a hlavně dobrou chuť!