Jak jsme vařili čaj v kotlíku

11. 9. 2019
Školička Kamarád Nové Veselí

Dnes jsme s dětmi poznávali zahradu všemi smysly - čichem jsme voněli k bylinám, chutí jsme si pochutnávali na uvařeném čaji, nožičkami jsme zjišťovali povrch přirodních materiálů na hmatové stezce, sluchem jsme vnímali vrabčáky na vrbě. Dnes jsme si zahradu užili☺.

Do čaje děti nasbíraly listy jahodníku, ostružiníku, meduňku, šalvěj, mátu, květy měsíčku lékařského a plody osružiníku a šípku. Čaj si děti doslazovaly medem a sirupem z divizny či šťávou ze smrkových výhonků, kterou jsme si vyrobili v červnu a červenci.