Jak jsme slavili Food Revolution Day

20. 5. 2016
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

Dne 20.května v rámci celosvětového happeningu Food revolution day jsme měli opravdu napilno. Děvčata ze Zdravé devítky připravovala zdravou snídani podle receptu Jamieho Olivera pro žáky 3.C a 5.A. Tyto dvě třídy zvítězily v soutěži VYHRAJ ZDRAVOU SNÍDANI PRO CELOU SVOU TŘÍDU ZDARMA. Stačilo správně odpovědět na otázku "Co to je Food Revolutioon Day?" Nadšení z vítězství bylo opravdu veliké. Snídaně slavila u všech žáků velký úspěch. Během chvíle z ní zbyly jen úsměvy na tvářích dětí a prázdné mističky. Paní kuchařky nám uvařily recept s názvem Zeleninové kari od Jamieho, a přestože to byla novinka v jídelníčku, žáci si oběd přihlášili a bylo vydáno skvělých 140 porcí.  Během přestávek Zdravá devítka opravdu "bojovala" - sepsala petici, v níž nasbírala 154 podpisů žáků na podporu zdravého stravování na školách. V tento výjimečný den jsme soutěžili ještě jednou. Tentokrát v počtu zdravých svačin s obsahem ovoce a zeleniny na třídu. Vítězná třída pak vyhrála "rychlý oběd" (nemusela čekat ve frontě a šla k výdejnímu okénku přednostně - neberte to v pátek). Pan ředitel nám den zpříjemnil písněmi Food revolution a Zeleninovým hitem od Skutečně zdravé školy, které zněly o přestávkách školním rozhlasem. A celý den poctivě dokumentoval Lukáš Zachara - mezi youtubery známý Za Chy, aby z něj vytvořil videoklip. Samozřejmě Zdravá devítka nemohla chybět na lodi Cargo Gallery, kde celé oslavy vygradovaly. Děvčata potkala mnoho známých osobností, ochutnala skvělé jídlo, vedla rozhovor a domů odjížděla s pocitem "Holky, já se cítím tak nějak slavně".

Všem žákům, učitelům a paní kuchařkám a SZŠ děkujeme za příjemný a nevšední páteční den.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací