Hoř ohýnku hoř, zlé nemoci umoř

27. 7. 2020
Mateřská škola Benátky

Vloni na pozim děti pomáhaly s hrabáním listí na školkové zahradě. Odměnou jim byl ohýnek se čtením pohádky z knížky Chaloupka na vršku (Jak si děti pekly brambory)., během které se v popelu pekly brambory.Byly poučeny o bezpečnosti při pálení ohně, vyzkoušely si, co hoří a naopak. Nakonec se učily, jak správně uhasit oheń. Pečené brambory v popelu se o té doby staly vyhledávanou pochoutkou. Děti si vyzkoušeli chuť brambory se solí, bez soli, s pažitkou, kmínem....rozvíjely si chuťové vnímání. Zjistily. že nepotřebují smažené hranolky s kečupem nebio taatrkou, ale že jim ke štěstí stačí ůplně obyčejné brambory :-) ....že vše chutná mnohem lépe, když se přiloží ruce k dílu.

Hoř ohýnku hoř, zlé nemoci umoř 1Hoř ohýnku hoř, zlé nemoci umoř 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací