Hodnotíme si svačinky a obědy

2. 10. 2019
Mateřská škola Hradec nad Moravicí, okres Opava, příspěvková organizace

Začal nám nový školní rok a děti si s paní učitelkami vyrobily SMAJLÍČKY, pomocí kterých si hodnotí svačinky a obědy – jak jim chutná. Strava je dětem připravováná ve vlastním zázemí kuchyně, která je součástí budovy MŠ. Naše paní kuchařka, která nám obědy vydává, hned vidí, jak jsme si pochutnali. Celý měsíc si vše zaznamenáváme a pak hlásíme do kuchyně, co bychom si přáli dobrého. Pro děti je tak zajištěná pestrá strava v průběhu celého dne. Paní kuchařky také využívaji suroviny, které děti zasadily spolu s rodiči a prarodiči na zahradě MŠ. Tak je naše strava zdravá, vydatná a chutná. Každý den je součástí svačiny ovoce a zelenina a také je dodržován pitný režim. Děti aktivně pomáhají při přípravě stolování a tak jim lépe chutná. Děti mají vždy možnost si vybrat, zda si chtějí servírovat samy, nebo chtějí pomoci. Rozvíjíme tak pocit odpovědnosti, posílení sebevědomí, sebedůvěry, osobní spokojenosti, podpora obratnosti a motoriky.

DOBROU CHUŤ…

VEVERKY MŠ Hradec

Hodnotíme si svačinky a obědy  1Hodnotíme si svačinky a obědy  1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací