Farmářský trh + bazar

26. 10. 2020
MŠ Francouzská, Kopřivnice

V rámci zapojení do mezinárodního programu EKOŠKOLA (EŠ) a programu Skutečně zdravá škola (SZS) jsme i v rámci covidové situaci uspořádali farmářský trh a bazar oblečení ve spojovací chodbě u schodiště. Všechno probíhalo v souladu s covidovými pravidly. Doprovodným programem bylo malování na obličej od maminky z naší MŠ.

Prodávalo se mnoho zdravých potravin, které nachystali jak rodiče, tak děti. Kysané zelí, jablíčková přesnídávka ochucená medem, hruškový kompot, marmelády, medové perníčky, bylinné čaje či vynikající celozrnný štrůdl. Bazarem oblečení jsme podpořili recyklaci. Nejdříve jako principem REUSE - znovupoužití a poté principem UPCYKLACE - přeměňování odpadového materiálů.

Za výtěžek (2341,- Kč) se koupí do MŠ svodová roura na dešťovou vodu a nová dětská literatura.

DĚKUJEME VÁM ZA VAŠI PODPORU A SPOLUPRÁCI. JSTE BÁJEČNÍ RODIČE.