Farmářský trh

12. 11. 2019
Základní škola Waldorfská Pardubice, Gorkého 867

23.října se na hřišti školy konal již 3. farmářský trh, který se každoročně nese v duchu “Ochutnáváme podzim neb chutná skvěle!” Na školním hřišti se sešla družina i Walda. Všechny děti měly možnost naložit si krouhané zelí s cibulí, jablky a kmínem. V prostorách Klubíku se vyráběly bramborové placky s kysaným zelím, které se smažily na bio sádle z Biofarmy Sasov z Jihlavy. Součástí odpoledne byla kaštanová dílnička, kde se zdobily nasbírané kaštany, tak typické plody podzimu. Naložené zelí ve sklenicích a dekorované kaštany si děti odnášely domů, aby ozdobily jejich domov. Z prodejců nás podpořili místní Minimlékárna Juliána se svými mléčnými výrobky, o které je vždy velký zájem mezi dětmi. Nejen děti, ale i rodiče potěšily sirupy Pájoslavky z Lukavice. Na odpolední svačinu měly děti možnost vyzkoušet si nákup a hospodařit si s obdrženým kapesným zakoupením ovocných koláčů z Country Life, zájem družinových dětí předčil očekávání. Akce byla podpořena i staršími spolužáky, kteří se ujali sportovní části a věnovali se dětem při hře kin-ballu a dalších sportovních aktivit na hřišti školy.

Děkujeme našemu stálému podporovateli firmě MKFruit, která je naším dodavatelem v projektu Ovoce do škol za poskytnutí daru v podobě cibule a jablek.

Ochutnávka podzimu probíhá stále - jeho chutě ochutnáváme i ve školní jídelně, je čas dýní, zelí, brambor, kořenové zeleniny. Namátkou vybírám velmi oblíbenou dýňovou polévku s opraženými semínky, dýňové rizoto se šalvějí, zelňačku. boršč s červenou řepou…

Farmářský trh 1Farmářský trh 1Farmářský trh 1Farmářský trh 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací