Farmářské a bio potraviny na jídelníčku naší školky

5. 10. 2018
Mateřídouška-soukromá mateřská škola, s.r.o., Brno

V květnu 2018 jsme rodiče seznámili s projektem Skutečně zdravá škola. Oslovili jsme je s dotazníkem, týkajícím se jejich názoru na zavádění farmářských a bio potravin do jídelníčků a se zvýšenou cenou, kterou by od září hradili. Ohlasy a odpovědi byly pozitivní a tak nic nebránilo tomu začít. Od září 2018 objednáváme do školky bio potraviny a farmářské výrobky. Kde potraviny objednáváme? Musíme přiznat, že najít bio potraviny není jednoduché a také jejich závoz někdy komplikuje tvorbu jídelníčku. Proto musíme využívat objednávku surovin i před Rohlík, protože např. kuře v Bio kvalitě se těžko, na závoz v pondělí, hledá. Oslovili jsme rodiče, aby přišli s radou, se zkušenostmi, které mají s kvalitnějšími potravinami. Několik rodičů nám zaslalo kontakt na farmáře, překážkou ale bylo, že maso mohlo být objednáno jen pro osobní spotřebu. A tak stále hledáme vhodné dodavatele a jsme překvapeni, že jich není více.:-( Dobrou zkušenost máme s firmami “Masozluky, Farma Sasov, Horňácká farma, mléčné výrobky z farmy Diviš. Spoustu surovin trvanlivějšího charakteru objednáváme z Probia. Rodiče se projektu zapojili v podzimních dílnách, kde jsme vařili dýňovou polévku, pekli jablečný štrůdl a zdravé sušenky. Babičky a dědečkové darovali naší školce bio jablíčka a bio hrušky, dýně a cukety. Všichni pečlivě sledují jídelníčky, děti si je každý den čtou s rodiči a rodiče jim vysvětlují nové názvy potravin. Kladnými poznámkami motivují děti ke konzumaci :-) Bio masíčko dětem chutná, jídlo si přidávají a děkují p. kuchařkám. Vidíme, že jsme na správné cestě.

Farmářské a bio potraviny na jídelníčku naší školky 1Farmářské a bio potraviny na jídelníčku naší školky 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací