Exkurze žáků na farmě Vařejkův dvůr

3. 6. 2019
Základní škola a Mateřská škola T.G.Masaryka Drásov, okres Brno - venkov

Tato farma uplatňuje od roku 2001 ekologicky šetrné způsoby hospodaření. Zabývá se pěstovaním tradičních i speciálních polních plodin, zeleniny a ovoce, produkcí bio mléčných výrobků, chovem zvířat, včel a produkcí medu a sběrem léčivých rostlin.

Žáci měli možnost zažít, co vše obnáší chod farmy a kolik práce je potřeba k tomu, aby vznikaly tak skvělé produkty. Na závěr exkurze paní farmářka připravila pro žáky ochutnávku bio mléka, mléčných výrobků a sýru. Všem se exkurze moc líbila a všem moc chutnalo.

Exkurze žáků na farmě Vařejkův dvůr 1Exkurze žáků na farmě Vařejkův dvůr 1Exkurze žáků na farmě Vařejkův dvůr 1Exkurze žáků na farmě Vařejkův dvůr 1Exkurze žáků na farmě Vařejkův dvůr 1