Ekofarma Bošina

25. 5. 2019
Základní skola, Trutnov 3, Náchodská 18

Ekofarma Bošina

Dne 17. května  2019  žáci sedmé třídy navštívili ekologickou farmu v našem regionu. Ekofarma Bošina je farma rodinného typu a nachází se ve Vernéřovicích v CHKO Broumovsko.

Majitelé farmy pro nás připravili program, v němž se žáci během dopoledne seznámili se zásadami ekologického hospodaření,  s hospodářskými zvířaty a péčí o ně. Během návštěvy sami krmili prasata a na dětské farmě si měli možnost pohladit osla a tele.

V druhé části zábavnou formou poznávali hospodářské plodiny a zvířata.

Na závěr si žáci připravili svačinu z bioproduktů zdejší farmy.

Návštěva farmy měla pozitivní ohlas a věřím, že je tato zkušenost v budoucnu bude motivovat k nakupování produktů ekologického zemědělství a podpoře místních farmářů.

Mgr. Jana Kroužková

Ekofarma Bošina 1Ekofarma Bošina 1Ekofarma Bošina 1Ekofarma Bošina 1Ekofarma Bošina 1