Dýňování

25. 10. 2018
Mateřská škola Mozaika Jihlava, Březinova 114, příspěvková organizace, odloučené pracoviště U Skřítků, Seifertova 6

V letošním roce jsme využili jedno podzimní odpoledne ke tvoření s rodiči = DÝŇOVÁNÍ. Rozhodli jsme se klasické odpoledne s dlabáním dýní trošku „okořenit“. Paní kuchařky nachystaly pro rodiče a děti občerstvení z dýní hokaido. Uvařily dýňovou polévku a upekly sladký dýňový koláč. Každý z rodičů také dostal možnost přinést k ochutnání, co doma vaří/pečou z dýní oni. Sešla se nám spousta nápadů a chutí, dokonce o mnoho více, než jsme čekali. Děti si na různých druzích jídla velmi pochutnaly. Každý nachystal recept na svou pochoutku, který byl ostatním k dispozici. Poté jsme se dostali i na samotné dlabání dýní. Vydlabanou dužinu jsme rozdělili a každý z rodičů si mohl část odnést domů, aby vyzkoušel nově získané recepty. Odpoledne nás velmi mile překvapilo.

Dýňování 1Dýňování 1Dýňování 1