Duhový týden v MŠ Malínek – hra s barvami trochu jinak

1. 4. 2019
Mateřská škola Malínek, Liberec, Kaplického 386, přísp. org

Duhový týden v MŠ Malínek – hra s barvami trochu jinak

V měsíci únoru jsme si hráli v MŠ s barvami, které jsou pro děti vždy motivací a inspirací. Zaměřili jsme se z velké části na potraviny, jejich poznávání a ochutnávání. Využili jsme sušičku na ovoce.

Červený den

připravujeme jablíčkový čaj a sušíme křížaly z červených jablek. Vyrábíme rajskou polévku s paní kuchařkou z čerstvých a loupaných rajčat. Vyrábíme jablíčkové bonbónky se skořicí a jahodami – sušíme červenou ovocnou placku a tvarujeme bonbónové šnečky.

Žlutý den

pracujeme se žlutými jablíčky, vaříme kompot. Vytváříme zvířátko ze žluté papriky “Mňam“.

Vyrábíme bonbónky ze žlutých jablek a banánů – sušíme žluté, ovocné placky a tvarujeme naše šnečky.

Zelený den

poznáváme různé bylinky podle vůně a chuti. Voda ochucená mátou nebo okurkou je chutná a zajímavá. Tentokrát vyrábíme bonbónky s kiwi a zeleným jablkem – sušíme zelenou ovocnou placku, přidáváme mátu a tvarujeme naše šnečky.

Růžový den

připravujeme pomazánku z tuňáka a červené řepy, která je výborná. Tentokrát vyrábíme bonbóny z jablíček, malin s přídavkem červeného rybízu. Růžová je na světě. Nakonec čerstvý nápoj z jablíček, mrkve a červené řepy, který je vynikající. Čerstvě lisované šťávy jsou  v naší MŠ samozřejmostí každý týden.

Modrý den

ochutnáváme borůvky na různé způsoby, naše pusinky jsou maličko namodralé a fialové.

Vyrábíme bonbónky z jablíček a  borůvek – zkoušíme vyrobit modrou ovocnou placku a tvarujeme šnečky.

Zdravé bonbónky nijak nepřislazujeme, pokud je potřeba, tak medem.

Celý týden zároveň tvoříme, vystřihujeme a malujeme. Poznáváme tvary, třídíme, přiřazujeme, hrajeme si s čísly, písmeny a obrázky potravin.  

Na konci týdne vyrábíme společně „Veselé, překvapené i smutné obličeje na velký talíř“.

Kombinujeme ovoce, zeleninu a bylinky, rozvíjíme emoční oblast dětí.

Duhový týden byl plný nových věcí a prožitků.

Duhový týden v MŠ Malínek – hra s barvami trochu jinak 1Duhový týden v MŠ Malínek – hra s barvami trochu jinak 1Duhový týden v MŠ Malínek – hra s barvami trochu jinak 1Duhový týden v MŠ Malínek – hra s barvami trochu jinak 1Duhový týden v MŠ Malínek – hra s barvami trochu jinak 1Duhový týden v MŠ Malínek – hra s barvami trochu jinak 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací