Děti na farmě

28. 6. 2018
ZŠ a MŠ Malšice

V kravíně je ustájeno  550 krav, které  se volně pohybují po klimatizované budově, relaxovat mohou na vodních postelích a k dispozici mají i různá drbátka. Mezi nimi projíždí automatický vysavač a sbírá výkaly.

2 x denně docházejí krávy do dojírny, kde jsou osprchovány a podojeny. Krávy jsou prý velmi chytré a samy se naučí do dojírny přicházet i odcházet. Každá kráva má na noze náramek, který zaznamenává její pohybovou aktivitu a podle ní zootechnik ledacos pozná. Byli jsme svědky i pedikúry , tedy broušení kopyt. Nejvíce se nám ale líbilo v teletníku, kam  přivezli právě narozené telátko. Telata mají v uších barevné rozlišení, aby se poznalo, jestli se jedná o holku nebo  kluka. Na krku mají obojek s čipem, který jim umožní přístup k potravě, která je jim dávkována automaticky v potřebném množství.

Viděli jsme velmi moderní provoz s mnoha přístroji, kde krávy žijí v opravdovém pohodlí.

Mgr. Jana Krejčířová

Děti na farmě 1Děti na farmě 1Děti na farmě 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací