Děkujeme ti jablůňko za sladká jablíčka

20. 7. 2020
Mateřská škola Benátky

Naše letitá jablůňka nás mile překvapila a obdarovala nás sladkými jablky. S dětmi jsme z nich vyzkoušely všechno možné (štrůdl, křížaly, kompot apod.). Díky ochotě jedné maminky, která byla ochotná nám zapůjčit profi odšťavňovač, jsme mohli s dětmi začít experimentovat. Nejdříve jsme si s dětmi připravili čistou jablečnou šťávu, pak jsme přidali mrkev, pak jsme připravili jen mrkovovou šťávu. Jablko s okurkou řapíkatým celerem, řepu s pomerančem. Děti si mohly vyzkoušet, jak chutnají různé kombinace ovoce a zeleiny. Se zaujetím pozrovaly  jak se nápoje barevně měnily. Přirozenou cestou se učily jíst ovoce a zeleninu , vnímat různé chutě. Radovaly se z červených vousů od freshe z řervené řepy :-)

Děkujeme ti jablůňko za sladká jablíčka 1Děkujeme ti jablůňko za sladká jablíčka 1Děkujeme ti jablůňko za sladká jablíčka 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací