Děkujeme ti jablůňko za sladká jablíčka

20. 7. 2020
Mateřská škola Benátky

Naše letitá jablůňka nás mile překvapila a obdarovala nás sladkými jablky. S dětmi jsme z nich vyzkoušely všechno možné (štrůdl, křížaly, kompot apod.). Díky ochotě jedné maminky, která byla ochotná nám zapůjčit profi odšťavňovač, jsme mohli s dětmi začít experimentovat. Nejdříve jsme si s dětmi připravili čistou jablečnou šťávu, pak jsme přidali mrkev, pak jsme připravili jen mrkovovou šťávu. Jablko s okurkou řapíkatým celerem, řepu s pomerančem. Děti si mohly vyzkoušet, jak chutnají různé kombinace ovoce a zeleiny. Se zaujetím pozrovaly  jak se nápoje barevně měnily. Přirozenou cestou se učily jíst ovoce a zeleninu , vnímat různé chutě. Radovaly se z červených vousů od freshe z řervené řepy :-)

Děkujeme ti jablůňko za sladká jablíčka 1Děkujeme ti jablůňko za sladká jablíčka 1Děkujeme ti jablůňko za sladká jablíčka 1