Cukr, káva, limonáda

5. 9. 2019
ZŠ Mohylová

 Víte, jak se vyrábí cukr, hroznový cukr, melasa? Naši páťáci  poznali, ochutnali a prozkoumali svět sacharidů, cukrů, sladidel, těch přirozených a zdravých, i těch, kterým bychom se měli spíše vyhýbat. Poznali cestu jejich výroby, ukázali si, kde všude se skrývají a co našemu tělu přinášejí. Zabrousili i trochu do chemie a medicíny. Na závěr si vyrobili vlastní domácí limonádu.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací