Co zdraví prospívá - Skutečně zdravá škola v MŠ Kajlovci

21. 11. 2020
Mateřská škola Hradec nad Moravicí, okres Opava, příspěvková organizace

V naší MŠ vedeme děti ke zdravému stravování, každý den děti dostávají a ochutnávají ovoce nebo zeleninu, místo cukru sladíme medem, vyrábíme si ovocné a zeleninové saláty, pomazánky (např. jsme už vyráběli rybičkovou, avokádovou, medovou, banánovou) - děti ochutnávají. Během září a října jsme vařili dýňovou polévku, pekli jablečný štrůdl a vyrobili zázvorový čaj.

V centrech aktivit si děti často vyrábějí sami různé salát.

Každý den v šatně rodičům píšeme jídelníček dne a vždy se zaměříme na nějakou potravinu a popíšeme její význam pro naše tělo. Za kolektiv MŠ Kajlovce vedoucí učitelka Iveta Víchová