Co všechno umí CUKETA - MŠ Jakubčovice

21. 11. 2020
Mateřská škola Hradec nad Moravicí, okres Opava, příspěvková organizace

Cukety v těchto dnech zrají na našich zahrádkách a za pár korun je koupíme i v supermarketu. Nejsou ale vhodné jen jako pokrm. Lze je totiž využít jako léčivou rostlinu, která má velký vliv na naše tělo.

Střevní onemocnění

Cuketa je především skvělým lékem na střevní onemocnění.

Imunita

Se stavem střeva úzce souvisí stav naší imunity. Proto při konzumaci cukety nezlepšíte jen funkci střev, ale také funkci vašeho imunitního systému.

Ledviny

Cuketa obsahuje 90 procent vody. Voda obsažená v zelenině je velmi specifická a čistá. Napomáhá tomu, že se vaše tělo naopak zbaví vody, kterou zadrželo a která by mu mohla škodit, protože by zatěžovala vnitřní orgány. Cuketu pro tuto kúru můžete kombinovat s citronovou šťávou a sezamovým semínkem.

Diabetes

Cuketu by měli zařadit na svůj jídelníček všichni cukrovkáři.. Dušená,pečená – jestliže nepřidáte zbytečné sacharidy, bude určitě cuketa výborným pomocníkem pro večeře, které vám zajistí stabilnější ranní glykémii.

Těhotenství

Cuketa je výborným pomocníkem v těhotenství, kdy zbavuje jednak nepříjemných otoků, ale také přináší tělu potřebný vitamin B9, který je důležitý pro správný vývoj plodu. Vzhledem ke svému vlivu proti překyselení organismu cuketa také významně zlepšuje hospodaření s vápníkem, což je pochopitelně pro správný vývoj plodu a pro zdraví matky také docela zásadní.

Naše cuketová bábovka – mňááááááám!!!

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací