Co s použitými krabicemi

26. 2. 2019
ZŠ a MŠ Malšice

Do jídelen chodí většina zboží zabalená v papírových krabicích. Co s prázdnými krabicemi? Dřív jsme je skládali a odváželi na sběrný dvůr. Zhruba před dvěma lety přišel nápad. V naší obci je firma, která má internetový obchod a krabice na své zboží potřebuje. Zástupkyně této firmy jsou naši cizí strávníci. 

Co tedy děláme s prázdnými krabicemi? Dáme zástupkyním firmy a ony je znovu použijí na zabalení svého zboží. My nemusíme krabice skládat a odvážet na sběrný dvůr, firma nemusí krabice kupovat. Jedna krabice se tak použije nejméně 2x.

Vím, že to je jen malá kapička v moři jak ušetřit životní prostředí, ale i ta malá kapička stojí určitě za úvahu... Nešlo by to praktikovat i v nějaké další jídelně? Nemáte také takovou nebo podobnou možnost jak se krabic "zbavit"?

Co s použitými krabicemi 1Co s použitými krabicemi 1Co s použitými krabicemi 1Co s použitými krabicemi 1Co s použitými krabicemi 1Co s použitými krabicemi 1Co s použitými krabicemi 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací