Chefs in Training - Strawberry Yogurt bites

11. 3. 2019
Třebešín jazyková školka

This week, the cooking club members worked hard. They had to wash and cut the strawberries, being careful not to cut themselves. They had to mix Skyr, tvaroh, and a tiny bit of maple syrup together for middle part, and then mix a little bit of honey, oats, and muesli together for the crust. After waiting patiently for each part to cool in the fridge, we finally decorated the tops with our beautiful strawberries and tasted them the next day for snack. Yum! 

Chefs in Training - Strawberry Yogurt bites 1Chefs in Training - Strawberry Yogurt bites 1Chefs in Training - Strawberry Yogurt bites 1Chefs in Training - Strawberry Yogurt bites 1Chefs in Training - Strawberry Yogurt bites 1Chefs in Training - Strawberry Yogurt bites 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací