Chefs in Training - Ice-cream

11. 6. 2019
Třebešín jazyková školka

After seeing it on sale in Lidl, we bought an ice-cream maker for the school and proceeded to try out a couple recipes. We have made both banana and strawberry ice-cream and are planning on making more for our summer party with parents. The children were very excited to try it and were quite fascinated by how it works. We used cream, fruit, a little bit of sugar, and milk in order to make it. The waiting time was hard but the result was delicious! Ice-cream in the hot weather is the best!

Chefs in Training - Ice-cream 1Chefs in Training - Ice-cream 1Chefs in Training - Ice-cream 1Chefs in Training - Ice-cream 1Chefs in Training - Ice-cream 1Chefs in Training - Ice-cream 1Chefs in Training - Ice-cream 1Chefs in Training - Ice-cream 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací