Chefs in Training - Healthy Animal Breakfast toasts

19. 11. 2018
Třebešín jazyková školka

This week´s cooking club made breakfast toasts in two forms, bears or foxes. We used fresh fruit, cream cheese, and peanut butter. The children practiced their cutting skills on the bananas and got creative making the faces into different expressions. This is perfect way for children to get excited about healthy food without knowing it. They are having fun playing with their food but have no idea that the end result is a nutritious breakfast. 

Chefs in Training - Healthy Animal Breakfast toasts 1Chefs in Training - Healthy Animal Breakfast toasts 1Chefs in Training - Healthy Animal Breakfast toasts 1Chefs in Training - Healthy Animal Breakfast toasts 1Chefs in Training - Healthy Animal Breakfast toasts 1Chefs in Training - Healthy Animal Breakfast toasts 1Chefs in Training - Healthy Animal Breakfast toasts 1Chefs in Training - Healthy Animal Breakfast toasts 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací