Chefs in Training - Fresh rolls

3. 6. 2019
Třebešín jazyková školka

After learning some recipes from our Mother's Day celebration, we decided to try it out with the children. We whipped up fresh cheese and added spices and herbs that we liked, and mixed it together to form a nice spread. We used non-fatty ham as a base to spread on the cream cheese mixture. After, we added natural cheese and/or apple slices, which we then rolled and held in place with a toothpick. We had different options for children who don't like meat or cheese. We made plenty, so that we could share with the rest of the school. 

Chefs in Training - Fresh rolls  1Chefs in Training - Fresh rolls  1Chefs in Training - Fresh rolls  1Chefs in Training - Fresh rolls  1Chefs in Training - Fresh rolls  1Chefs in Training - Fresh rolls  1Chefs in Training - Fresh rolls  1Chefs in Training - Fresh rolls  1Chefs in Training - Fresh rolls  1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací