Chefs in Training - Avocado White bean spread

29. 4. 2019
Třebešín jazyková školka

We used our strength today! We used ripe avocados and mashed them together with white beans. We grated a large carrot and cut up a small yellow onion. We squeezed all the juice out a lemon and mixed it with vinegar. Our arm muscles had a work-out! After mixing the vegetables together, we had a some hemp seeds, salt and pepper, a hint of garlic, and mixed until all was combined. We spread our finished product on a rice cake and proceeded to munch! 

Chefs in Training - Avocado White bean spread 1Chefs in Training - Avocado White bean spread 1Chefs in Training - Avocado White bean spread 1Chefs in Training - Avocado White bean spread 1Chefs in Training - Avocado White bean spread 1Chefs in Training - Avocado White bean spread 1Chefs in Training - Avocado White bean spread 1Chefs in Training - Avocado White bean spread 1Chefs in Training - Avocado White bean spread 1Chefs in Training - Avocado White bean spread 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací