Čas podzimní - čas hojnosti

3. 10. 2019
Mateřská škola Děvčátka MOMO Slatiňany

V Mateřské škole Děvčátka Momo ve Slatiňanech začal nový školní rok a s ním koloběh každoročně se opakujících činností. Na zahradě nám přibyla zbrusu nová terasa, která mohla vzniknout díky velké pomoci tatínků a trpělivosti maminek a také nový zahradní nábytek - stůl s lavicemi na venkovní činnosti. Terasu využíváme hojně a hned od počátku se stává středem dění. A protože letní čas byl časem sklizně a prací se sklizní spojených čekalo nás v září mlácení obilí, čištění vyfoukáním, přebírání zrníček a příprava chleba. Týden na to jsme z vlastnoručně přebraných zrníček namleli mouku a zadělali na chléb a pečivo. To je vždy vůně z pátečního pečení! A té radosti po tom, co jsme prošli všechny činnosti s přípravou chleba spojeným a najednou držíme v ruce opravdový chléb. Někteří si čerstvě upečené chlebíčky, rohlíky nebo housky ani nestihnout donést domů. A co teprve rodiče! Velmi často v pátek v šatně slýcháváme otázky: "Pekli jste dneska? a zbylo něco domů!"

Čas podzimní - čas hojnosti 1Čas podzimní - čas hojnosti 1Čas podzimní - čas hojnosti 1Čas podzimní - čas hojnosti 1Čas podzimní - čas hojnosti 1Čas podzimní - čas hojnosti 1Čas podzimní - čas hojnosti 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací