Budování přírodní zahrady - dobrovolnický den

15. 5. 2015
Základní škola a Mateřská škola T.G.Masaryka Drásov, okres Brno - venkov

V pátek 15. 5. probíhal od 8 - 16 hodin na zahradě základní školy dobrovolnický den. Díky aktivním zaměstnancům firmy Siemens, vstřícným rodičům našich žáků a ochotným zaměstnancům základní školy a mateřské školy došlo k úpravě zahrady, která je umístěna za budovou školy. Připraven byl prostor, kde na jaře vzniknou záhonky pro pěstování žáků prvního i druhého stupně, nahrnut byl kopec, jenž by měl sloužit k zimnímu bobování, vytvořeno bylo vrbové hnízdo i tunel, které by se měly stát útočištěm zejména pro děti ze školní družiny. Pod bedlivým dohledem pana architekta Čestmíra Holuši vznikla v zadní části zahrady obrovská bylinková spirála s jezírkem, ale i zapuštěné ohniště a vyvýšené záhony, jež v nejbližších dnech osejí děti z mateřské školy.

Děkujeme všem, kteří se do akce zapojili a budeme rádi, pokud se nás při další akci pro naše děti setká na školním pozemku ještě více. Pokud jste úspěšnými pěstiteli bylinek, budeme vám vděčni za vaše výpěstky, které zasadíme do bylinkové spirály.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací