Bronzový certifikát Skutečně zdravé školy pro ZŠ Drásov

21. 1. 2016
Základní škola a Mateřská škola T.G.Masaryka Drásov, okres Brno - venkov

Dne 21. 1. 2016 bylo schválením naší žádosti o vydání bronzového certifikátu završeno úsilí, jež jsme jako jediná pilotní škola programu Skutečně zdravá škola v Jihomoravském kraji započali v loňském školním roce.

A co se nám již povedlo? Zaměřili jsme se na komplexní pojetí  zdravého stravování a zdravého životního stylu. Podařilo se nám významně upravit školní zahradu a již s napětím očekáváme jaro, kdy budou moci děti  na nově zbudovaných záhonech zasít a zasadit. Navštěvovali jsme místní farmy.  

S vydatnou pomocí rodičů, zaměstnanců firmy Siemens i našich zaměstnanců jsme zbudovali bylinkovou spirálu, zrušili nefunkční a nevhodně založenou skalku, vytvořili zapuštěné ohniště a založili nové záhony.  

Vzdělávali jsme širokou veřejnost, naše pedagogy i paní kuchařky, přičemž největší ohlas měla přednáška paní Magrit Slimákové.

A na všechny tyto aktivity chceme navazovat i nadále. Na jaře budeme pokračovat ve zvelebování prostředí mezi základní a mateřskou školou, kde by měla být zbudována přírodní učebna, s dětmi budeme připravovat zdravé svačinky, ale i sledovat zpětnou vazbu ke školnímu stravování. Děkujeme všem, kteří nám v našem úsilí již pomohli a budou pomáhat i nadále... 

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací