Beseda o zemědělství "Zemědělství žije"

10. 4. 2017
Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Ústí nad Orlicí

Dne 1.2.2017 se u nás uskutečnila beseda o zemědělství, kterou pořádá  Zemědělský svaz ČR v rámci projektu Zemědělství žije!

Cílem bylo přiblížit dětem hlavní význam zemědělství.

V první polovině besedy se děti seznámily s prací farmářů, s hospodářskými zvířaty, plodinami pěstovanými v ČR. Dále se dozvěděli  o náročnosti práce chovatelů i pěstitelů. Co každého z nich denně čeká za pracovní povinnosti v jejich odvětví. Také o důležitosti českých potravin a zvířat  pro nás jako konzumenty. Že zemědělci jsou zodpovědní za svá zvířata, stejně jako za krajinu kde hospodaří. Proto musejí dodržovat zásady správné zemědělské praxe, které se vztahují k ochraně životního prostředí. Po interaktivní prezentaci přišla na řadu názorná ukázka v podobě různých druhů obilí. Děti si také vyskoušely dojení umělého vemene, kdy zjistily, že to je velmi namahavé.