Beseda o zemědělství "Zemědělství žije"

10. 4. 2017
Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Ústí nad Orlicí

Dne 1.2.2017 se u nás uskutečnila beseda o zemědělství, kterou pořádá  Zemědělský svaz ČR v rámci projektu Zemědělství žije! 

Cílem bylo přiblížit dětem hlavní význam zemědělství.

V první polovině besedy se děti seznámily s prací farmářů, s hospodářskými zvířaty, plodinami pěstovanými v ČR. Dále se dozvěděli  o náročnosti práce chovatelů i pěstitelů. Co každého z nich denně čeká za pracovní povinnosti v jejich odvětví. Také o důležitosti českých potravin a zvířat  pro nás jako konzumenty. Že zemědělci jsou zodpovědní za svá zvířata, stejně jako za krajinu kde hospodaří. Proto musejí dodržovat zásady správné zemědělské praxe, které se vztahují k ochraně životního prostředí. Po interaktivní prezentaci přišla na řadu názorná ukázka v podobě různých druhů obilí. Děti si také vyskoušely dojení umělého vemene, kdy zjistily, že to je velmi namahavé.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací