Berušky na návštěve Biofarmy Seletice

27. 5. 2019
Mateřská škola Sluníčko, příspěvková organizace

V rámci projektu „Skutečně zdravá škola“, jsme dne 27.5. 2019 navštívily s dětmi Biofarmu v Seleticích nedaleko Nymburka. Na farmě se chovají plemena krav, se kterými se děti v našem okolí běžně nesetkávají, právě kvůli výbornému masu. Jeho kvalitu zaručuje stálý pohyb zvířat na pastvinách a kvalitní potrava. Zde z něho vyrábí uzeniny, které jsme mohly ochutnat, a které neobsahují žádné konzervanty ani žádné suroviny, které se do uzenin běžně přidávají. Také výrobky z mléka, které jsme jedly, jednalo se o jogurty, které neobsahují žádná barviva ani éčka. Dále jsme měli možnost ochutnat sýry, které jsou čistě přírodní, ochucené jen bylinkami a česnekem. Děti se zde mohly podle vlastní chuti přesvědčit o tom, že i zdravé výrobky mohou výborně chutnat.