Babičko, dědečku, zavítej na chvilečku....

24. 5. 2017
Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Ústí nad Orlicí

Kolem 9 hodiny se na zahradu začali scházet prarodiče našich žáků, které jsme nepočítali, ale bylo jich dost na to, aby během hodiny a půl pomohli svým vnoučatům zútulnit různé koutky školní zahrady. Samotné práci předcházela ukázka výpalu keramiky v přírodní peci, kterou jsme před zraky babiček a dědečků naplnili výrobky a rozdělali v ní oheň. Výsledek výpalu si mohli prarodiče prohlédnout následující dny v prostorách školy.

A teď do práce!!! Některé babičky pomohly s pletím okrasného užitkového záhonu a bylinkového koutku MŠ. Jiné zasadily sazenice bylinek a různých plodin a květin (kedlubna, jiřiny, …), které následně s pomocí dětí zalily. Dědečkové pomohli chlapcům s umístěním kůry pod průlezky, opravou zahradního nářadí, přípravou ohně a proutků na opékání.

Po práci čekalo naše hosty malé pohoštění ve formě řezů z červené řepy, čaje a kávy které pro nás všechny připravily paní kuchařky ze školní jídelny. Zájemci o opékání si z vlastních zásob mohli na ohni opéct cokoliv.

Závěrečnou odměnou pro naše pomocníky z řad prarodičů bylo vystoupení dětí z Lukaváčku s pohádkou Líný Honza a písnička Na zahrádce, kterou si společně připravili žáci 1. - 3. ročníku.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemné dopoledne. Věříme, že vydařenou akci zopakujeme i v následujících letech.

                                                               

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací