V září vaříme s ... Rodinnou farmou Částkov

2. 9. 2018
Skutečně zdravá škola

V září si pro vás tedy v našem pravidelném měsíčním seriálu Vaříme s ... připravila recept paní farmářka Simona Hrochová, která s rodinou hospodaří na Rodinné farmě Částkov a je odbornicí na slovo vzatou nejen v pěstování zeleniny a ovoce ekologickým způsobem, ale také je i výbornou kuchařkou, pekařkou a cukrářkou. V jejím receptu můžete vyzkoušet např. dýni Sweet potato či Pink banana (viz foto). Pěstované ingredience pocházejí přímo z Rodinné farmy Částkov, použitý čerstvý farmářský sýr pak z farmy Lipina – vyzkoušejte tedy skutečně zdravé čerstvé a sezónu respektující jídlo, které jistě ocení celá vaše rodina.

Minibrambůrky se sugem a grilovanou dýní Sweet potato

(pro 4 – 5 osob)

Suroviny:

  • Sugo – 1 kg masitých rajčat, 150 g škrobové dýně (Hokkaidó, Pink banana, Crown prince atd.), cibule, česnek, olivový olej, himlájská sůl, rozmarýn
  • Malé brambůrky, kmín, sůl.
  • Dýně Sweet potato (nebo jakákoliv jiná, která obsahuje vice škrobu), slunečnicový olej, sůl.
  • Kvalitní sýr (čerstvý farmářský nebo parmazán či mozzarellu)

Postup:

  • Sugo: na olivovém oleji orestujeme cibulku, přidáme pokrájená rajčata, dýni a snítku rozmarýnu, lehce podlijeme a dusíme asi 15 minut, poté přidáme plátky česneku, osolíme a ještě 5 minut podusíme. Nakonec vše rozmixujeme a dle chuti dosolíme, popř. opepříme.
  • Brambory i se slupkou uvaříme v osolené vodě s kmínem.
  • Dýni rozkrojíme, vydlabeme semínka a oloupeme, nakrájíme na měsíčky a na lžíci oleje ogrilujeme.

Na talíř dáme brambůrky se sugem a poklademe grilovanou dýní a až nyní ji osolíme. Posypeme oblíbeným sýrem. Podáváme třeba se salátem z čínského zelí se zálivkou z jablečného octa, olivového oleje, soli a medu, posypaného slunečnicovými semínky.

Autorka receptu: Simona Hrochová

Rodinná farma Částkov z Pardubického kraje je jednou z našich Skutečně zdravých dodavatelů a zároveň je to také ověřená vzdělávací farma, kde se loni v září konal Vzdělávací den pro děti z MŠ a ZŠ z blízkého okolí. Na video z průběhu exkurzí se můžete podívat zde:

Paní farmářku Simonu osobně potkáte v sobotu 8. září na Dožínkách na Letné, kde si budete moci zakoupit jejich letošní produkci. A pokud někdy zavítáte do Chrudimi, navštivte jejich rodinné Bistro Feast.

Hanka Murphy, koordinátorka v Pardubickém kraji

V září vaříme s ... Rodinnou farmou Částkov 1V září vaříme s ... Rodinnou farmou Částkov 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací