Inspirace z mateřských a základních škol

26. 11. 2015

Mateřské školy:

Česko-anglická školka DOMEČEK - tato mateřská škola se nechala inspirovat autorkami webového portálu Jíme Jinak. Zde je možné si prohlédnout vzorový jídelníček.

Sdružená škola Brno - jídlo je připravováno pouze ze surovin rostlinného původu a bez cukru. Převážná většina surovin pochází z ekologického zemědělství. Pro vaření jsou používána celá zrna. Další informace, včetně ukázky jídelníčku najdete zde.

Mateřská škola Klubíčko - otázce zdravého stravování se škola věnuje od roku 2011 v rámci projektů vedoucích ke zdravému způsobu života. Od té doby na sobě dále pracují a baví je to. Více informací, včetně jídelníčku naleznete zde.

Mateřská škola ELIPSA - při tvorbě jídelníčku vychází škola z celostních přístupů ke zdraví, ale také z toho, na jakou stravu jsou děti zvyklé z domova a jídla přizpůsobujeme novým trendům. Aktuální jídelníček naleznete zde.

Mateřská škola Semínko - základem jsou čerstvé potraviny v biokvalitě, ovoce a zelenia. Další informace najdete zde a zde.

Jesličky a mateřská škola Landie - Jídelníček obsahuje ingredience a potraviny organického původu v maximální možné míře, jejich minimální zastoupení je vždy min. 75% z celkové spotřeby všech ingrediencí.

Lesní Klub BEZINKA

Liberecká lesní školka Lesmír

Mateřská škola Adélka

JÍDELNÍČEK pro mateřské školy na 4 týdny, který připravili rodiče dětí z Karlových Varů.

Základní školy:

International School of Prague - stravování v této škole zajišťuje cateringová společnost. Zde naleznete další informace, včetně příkladného týdenního jídelníčku. 

Jídelna Brno, Horní 16 - den otevřených dveří uspořádala brněnská školní jídelna Horní 16 u příležitosti svého 20. výročí.

Zájemci si měli možnost prohlédnout celé zázemí kuchyně a skladové prostory. Též mohli nahlédnout do předpisů, plnění spotřebního koše, receptur, ze kterých jídelna vychází, nachystány byly i vytištěné recepty. Paní kuchařka předvedla názornou ukázku práce s hnětacím strojem. Rodiče i děti se o vše zajímali. Jídelna nabídla možnost ochutnávky různých druhů pokrmů: pomazánky z červené čočky, cizrnovou nutelu, rybí se sýrem, pohankovou pomazánku, saláty: zeleninový s pohankou, Coleslaw, Tzatziky, polévku – cizrnovou, grilovanou zeleninu a brambory (nové), ovocno-smetanové dezerty, řízečky kuřecí a sekanou s chedarem a červenou čočkou, čokoládovou fontánu a ovocné špízy (kvalitní čokoláda), čerstvou zeleninu, mojito fontánu nealko (citróny, limetky, máta a meduňka).

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací