Inspirace na grafické zpracování jídelního lístku pro mateřské školy

25. 4. 2017
Skutečně zdravá škola

Děti v mateřské škole ještě neumí číst. Jak jim tedy sdělit, co je čeká na oběd? Vymyslela to paní Emilie Pecinová, vedoucí školní jídelny z Mateřské školy Třebětínská v Letovicích. Svoji čtrnáctiletou neteř nechala nakreslit obrázky různých surovin a pokrmů. 

Podle toho, jaký pokrm mají na jídelníčku, paní kuchařky z obrázků poskládají obědový nebo svačinkový talíř a umístí (nalepí) ho u výdejního okénka v jídelně. Vtipné obrázky dětem pomáhají pochopit, co dobrého jim paní kuchařky nachystaly.

Obrázky mohou nakreslit či namalovat starší děti nebo děti z partnerské základní školy. Obrázky různých jídel či potravin lze také ve vyučování využít pro aktivitu "Zdravý taliř". Další inspiraci pro aktivity v oblasti zdravého stravování najdete zde

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací