Inspirace na grafické zpracování jídelního lístku pro mateřské školy

25. 4. 2017
Skutečně zdravá škola

Děti v mateřské škole ještě neumí číst. Jak jim tedy sdělit, co je čeká na oběd? Vymyslela to paní Emilie Pecinová, vedoucí školní jídelny z Mateřské školy Třebětínská v Letovicích. Svoji čtrnáctiletou neteř nechala nakreslit obrázky různých surovin a pokrmů.

Podle toho, jaký pokrm mají na jídelníčku, paní kuchařky z obrázků poskládají obědový nebo svačinkový talíř a umístí (nalepí) ho u výdejního okénka v jídelně. Vtipné obrázky dětem pomáhají pochopit, co dobrého jim paní kuchařky nachystaly.

Obrázky mohou nakreslit či namalovat starší děti nebo děti z partnerské základní školy. Obrázky různých jídel či potravin lze také ve vyučování využít pro aktivitu "Zdravý taliř". Další inspiraci pro aktivity v oblasti zdravého stravování najdete zde