WHO: Pandemie cukrovky ohrožuje lidstvo

8. 4. 2016
Skutečně zdravá škola

Příčinou pandemie cukrovky 2. typu jsou zejména nezdravé stravovací návyky a nedostatek pohybu. Ze své praxe lékařky v oboru diabetologie vím, jak těžké je měnit zažité zlozvyky až v dospělosti, proto je nutné „učit se“ zdravě žít už od dětských let.

Často slýcháme, že určující je vliv rodiny, což je pravda, neměl by to být ale argument pro odmítání změn, které mohou vést ke zdravějšímu prostředí ve školách. Naopak, právě tam, kde selhává rodina, může škola v utváření zdravých návyků pomoci. Tak jako se děti ve škole učí číst, psát a počítat, měly by se učit zdravému životnímu stylu a sama škola a školní jídelna jim v tom musí jít příkladem. Proto mají smysl všechny projekty, které o to usilují.

Hana Krejčí
odborná garantka iniciativy Skutečně zdravá škola

Zdroj: WHO, Novinky.cz

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací