V listopadu vaříme s… Romanou Brejchovou a Bárou Havlíkovou

31. 10. 2017
Skutečně zdravá škola

Luštěninový koláč


Suroviny na 10 porcí:

  • Fazole červené 500 g
  • cukr třtinový 200 g
  • olej olivový 85 ml
  • kakao na vaření 75 g
  • kypřící prášek do pečiva 6 g
  • skořice mletá 4 g
  • 5 vajec

alergen č. 3

Postup:

Vejce vyšleháme s cukrem a olejem, propláchneme fazole a necháme okapat. Poté rozmixujeme dohladka. Kakaový prášek s mícháme s práškem do pečiva a skořicí. Vše spojíme dohromady a hmotu nalijeme do vymazané formy, pečeme v troubě na 200 stupňů cca 40 minut.

Část fazolí můžeme ponechat vcelku a přimíchat těsně před pečením. Při krájení fazole dělají mozaiku, která se dětem moc líbí. 

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací