Týden s prarodiči na školní zahradě skončil velkým úspěchem

5. 6. 2017
Skutečně zdravá škola

První ročník akce se setkal s poměrně velkým zájmem škol, celkem akce na školních zahradách proběhly na 20 školách. Školy se zapojily přesto, že počasí koncem letošního dubna bylo studené a deštivé, řada akcí na zahradách proto proběhla až v květnu.  

O akci měla zájem také média, televize natáčela v Mateřské škole Kamarád v Novém Veselí, články o proběhlých zahradních akcích se objevily také na Radiu Implus, Novinky.cz, Radio Vysočina, StředočechNet či Deník.cz.

Součástí akce byla také možnost zúčastnit se soutěže – školy mohly prostřednictvím fotografií či videa zachytit podstatu toho, co se na akci s prarodiči dělo. Všechny příspěvky na školních blozích jsou skvělé, vybrat vítěze bylo opravdu velmi těžké. Po dlouhých úvahách jsme nakonec ceny v soutěži rozdělili takto:

  • Poukaz k nákupu zboží v hodnotě 5 000 Kč ze zahradnictví Nohel Garden získává Mateřská škola Boskovice – její příspěvky najdete zde a zde.
  • Dvojdomek pro včelky samotářky k umístění na zahradu získává od Zelená Domácnost.com ZŠ a MŠ Lukavice – jejich příspěvek najdete zde.
  • Zahradní kompostér JRK PREMIUM 800L od společnosti JRK BioWaste Management s.r.o. vyhrává ZŠ a MŠ Křešice za svůj příspěvek zde.
  • Nákup zboží v hodnotě 1 200 Kč z e-shopu Ekodomov z.s. získává ZŠ a MŠ Žichlínek – reportáž z akce najdete zde.
  • Cenu pro vítězného fotografa - poukázku na nákup zboží v hodnotě 1 500 Kč z online supermarketu Rohlik.cz – jsme se rozhodli věnovat Mateřské škole Pastelka. Nejen, že napsali velmi pěknou zprávu z akce, přidali také fotografie a video.

Gratulujeme nejen vítězům, ale všem školám, které se letos do akce zapojily. Patří jim veliký dík za jejich skvělou práci. Věříme, že příští jaro se do Týdne s prarodiči na školní zahradě zapojí ještě více škol.

Děkujem všem partnerům za pomoc a jejich ceny do soutěže. 

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací