Společnost Česká jídelna již plní stříbrná kritéria programu Skutečně zdravá škola

8. 5. 2019
Skutečně zdravá škola

Výrobní provozy České jídelny prošly březnu 2019 auditem společnosti Bureau Veritas, který potvrdil, že plní stříbrná kritéria programu Skutečně zdravá jídelna. 11 zaměstnanců, z toho 5 kuchařů připravuje denně na 1400 jídel (obědy, svačiny, nápoje) pro 35 škol a školek v Praze a Středočeském kraji. 

Podmínkou pro splnění stříbrných kritérií je mimo jiné zajistit, že minimálně 50 % nakoupených čerstvých a nezpracovaných surovin pochází od pěstitelů a chovatelů s provozovnou ve vlastním nebo sousedním kraji, minimálně 5 % surovin pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství. Kuchyně také přednostně používá sladkovodní ryby z chovů v ČR a mořské ryby a plody z udržitelných zdrojů, pokud jsou dostupné. Při úklidu v prostorách kuchyně/jídelny a mytí nádobí jsou používány jen ekologicky šetrné čisticí a mycí prostředky.

Do programu Skutečně zdravá jídelna se mohou přihlásit nejen školní, ale také podnikové a veřejné jídelny. Jídelny zapojené do programu plní předem stanovená kritéria pod kontrolou nezávislé mezinárodní certifikační společnosti Bureau Veritas.

Společnost Česká jídelna již plní stříbrná kritéria programu Skutečně zdravá škola 1Společnost Česká jídelna již plní stříbrná kritéria programu Skutečně zdravá škola 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací