Skutečně zdravá škola úspěšně ukončila projekt Bezpečné a zdravé potraviny do českých škol

12. 12. 2018
Skutečně zdravá škola

Díky aktivitám projektu mohlo 7 základních škol zásadním způsobem rozvinout aktivity v oblasti zdravé výživy, zdravého životního stylu a bezpečnosti potravin. Do projektu se zapojily školy ze sedmi krajů republiky, konkrétně ZŠ Veverská Bítýška z Jihomoravského kraje, ZŠ a MŠ Malšice z Jihočeského kraje, ZŠ a MŠ Koloděje z Prahy, ZŠ a MŠ Dětenice z Královehradeckého kraje, ZŠ Dubá z Libereckého kraje, ZŠ Želiv z kraje Vysočina a ZŠ Waldorfská Pardubice z Pardubického kraje.

Obsahem projektu byla modelová realizace programu Skutečně zdravá škola ve vybraných školách se zvláštním zaměřením na téma bezpečných a zdravých potravin a zdravé výživy. V zapojených školách byly sestaveny akční skupiny pro zdravé stravování, jejímiž členy jsou zástupci vedení školy, učitelů, starších žáků, zaměstnanců školní jídelny a rodičů. Akční skupiny vyhodnotily aktuální stav stravování a navrhly konkrétní kroky ke zlepšení kultury stravování ve škole. Ve školách také proběhly schůzky s lokálními dodavateli a byly projednány možnosti dodávek surovin pro školní jídelnu a možnosti exkurzí pro žáky. Pod vedením lektorek SZŠ se pracovníci školních jídelen vzdělali v rámci praktického školení na téma zdravé vaření ze sezónních lokálních surovin, v některých školách se konaly semináře pro rodiče s tipy na přípravu zdravých svačinek.

Školy také využily tématu zdravého stravování a pěstování ve výuce s využitím metodik Skutečně zdravé školy. Žáci se zapojili do pěstování na školní zahradě a využili výpěstků v hodinách vaření. Ve všech školách se uskutečnila exkurze žáků na farmu v regionu školy. Realizace projektu na školách vyvrcholila závěrečným projektovým dnem, na kterém žáci a pedagogové školy prezentovali průběh a výstupy projektových aktivit. Na projektový den byli pozvání rodiče, zástupci zřizovatele školy a další hosté, aby mimo jiné ochutnali pokrmy z lokálních surovin, které připravili sami žáci ve spolupráci s kuchařkami školní jídelny.

Všechny aktivity projektu žáci průběžně dokumentovali formou fotografií nebo videa. Výsledná videa byla promítnuta na projektových dnech. 

ZŠ Veverská Bítýška

ZŠ Dubá

ZŠ a MŠ Dětenice

ZŠ Želiv

ZŠ Waldorfská Pardubice

ZŠ a MŠ Malšice

ZŠ a MŠ Koloděje

Díky aktivitám projektu došlo ke zvýšení odborné erudovanosti učitelů, žáků a pracovníků školních jídelen v oblasti zdravé výživy a zdravého životního stylu a ke zvýšení pozitivního vnímání bezpečnosti potravin a zdravé výživy. Aktivity projektu také pomohly k propagaci a zvýšení odbytu regionálních zemědělských produktů.

Projekt „Bezpečné a zdravé potraviny do českých škol“ je realizován díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací