Školení kuchařek v ZŠ Miličín

18. 11. 2019
Skutečně zdravá škola

V sobotu 16. listopadu se sešel tým kuchařek ze Základní a mateřské školy Miličín a Základní a mateřské školy Louňovice pod Blaníkem, obě paní ředitelky a lektorka Lenka Pokorná. Možná už tušíte, co se dělo.  Ano, sešly jsme se na Semináři pro kuchařky, kde byla hlavním tématem komodita LUŠTĚNINA.

Na úvod proběhla nezbytná teorie a také příklady z praxe. Poté jsem účastnicím přednesla receptury a následně jsme se do toho daly. Atmosféra byla bezvadná. V kuchyni byl sice frmol, ale tváře zúčastněných dam byly spokojené a usmívající se.

A co jsme připravovaly? Například pomazánku ze zelené čočky na způsob paštiky, cizrnovou pomazánku, bramborovo-celerový krém se smetanou, brokolicovou polévku s lahůdkovým droždím, fazolové karbanátky s bramborovo-jahlovou kaší a kysaným zelím…. a ze sladkých variant to byl jahelník se švestkovými povidly, jablíčky a skořicí, ovocný croumble, aj.

Dobrot bylo požehnaně. Taky aby ne. Na 14 hodinu byla pozvaná veřejnost obce Miličín a přátelé školy. A že nás tam poté bylo! Ten závěr byl vážně krásný. Hostů přišlo hodně, takže některé pokrmy už došly. A to jsme připravovaly ode všeho 20 porcí, které jsme následně rozdělily na drobné porce ochutnávkové. Ale tak to má být!

Smekám před týmem kuchařek a dámami z ředitelské židle, že byly ochotné mi naslouchat, s chutí vařit a řešit i „neočekávané“ situace. Akce byla opravdu velkolepá a všem hostům chutnalo.

Dámy, byla to pro mě čest s Vámi v sobotu vařit!

Děkuji za krásný den s Vámi, Lenka Pokorná, lektorka a regionální koordinátorka programu SZŠ

Ředitelka ZŠ a MŠ MILIČÍN MARCELA ŠKRAMLÍKOVÁ

Ředitelka ZŠ a MŠ LOUŇOVICE POD BLANÍKEM EVA FILIPOVÁ

Školení kuchařek v ZŠ Miličín 1Školení kuchařek v ZŠ Miličín 1Školení kuchařek v ZŠ Miličín 1Školení kuchařek v ZŠ Miličín 1Školení kuchařek v ZŠ Miličín 1Školení kuchařek v ZŠ Miličín 1Školení kuchařek v ZŠ Miličín 1Školení kuchařek v ZŠ Miličín 1Školení kuchařek v ZŠ Miličín 1Školení kuchařek v ZŠ Miličín 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací