Setkání lektorů Skutečně zdravé školy

1. 2. 2017
Skutečně zdravá škola

Na programu dne byla především diskuze na téma stávajících školení a seminářů a vzájemná výměna poznatků a zkušeností mezi všemi lektory. Diskutovalo se také nad koncepty nových tématických školení pro paní kuchařky a rodiče. Jednou ze změn školení pro paní kuchařky bude možnost výběru kratšího školení proto, aby mohlo proběhnout kdykoliv po pracovní době v průběhu pracovního týdne. Tento typ školení bude trvat 3-4 hodiny a bude neméně intenzivní jako školení celodenní.

Obrovským přínosem pro všechny zúčastněné byla pak návštěva paní Renáty Černé, vedoucí školní jídelny v ZŠ Dobřany blízko Plzně.

Paní Černá je úžasným příkladem paní vedoucí, pro kterou prostě nic není problém, a která svým nadšením a týmovou prací dokáže strhnout ostatní.

Ať už s námi sdílela zkušenosti s používáním konvektomatů jako opravdovém zdroji úspory času a energie, s nočním vařením, které v jídelně používají již několik let, o fungující spolupráci s vedením školy, třídními učiteli, rodiči a zřizovatelem, o stravovací komisi, které se pan ředitel vždy účastní jako čestný host, o Dni se školní jídelnou, kdy po pracovní době otevře dveře kuchyně pro veřejnost, o ochutnávkách pro rodiče, nebo když mluvila o tom, jak již druhým rokem vede ve škole kroužek vaření, bude s dětmi pořádat soutěž Master Chef, co všechno chystají na Food revolution day….! No, všichni jsme koukali s otevřenou pusou a nestačili se divit. A dodávám, že v tuto chvíli jídelna vaří pro 1000 strávníků!

Jídelna ZŠ Dobřany je perfektním příkladem dobré praxe pro ostatní jídelny nejen v Plzeňském regionu, ale troufneme si říct, že by se od nich mohly inspirovat ostatní jídelny v celé republice!

O téhle jídelně a neuvěřitelné paní vedoucí Černé ještě zcela jistě uslyšíte!

A co že jedí lektoři Skutečně zdravé školy, když není mnoho času nazbyt? Velmi jednoduché a chutné jídlo: kaše z červené čočky, tempeh, salát z červené řepy, mungo klíčky a domácí kváskový chléb. Perfektní! Děkujeme milé kolegyni a paní vedoucí jídelny v ZŠ Waldorfské Olze Chlápkové a Pavlovi Míčkovi, food blogerovi a spolupracovníkovi SZŠ.

Hanka Murphy, koordinátorka SZŠ v Pardubickém kraji

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací