Projekt Skutečně zdravé školy uspěl na Burze filantropie okresu Ústí nad Orlicí

25. 10. 2017
Skutečně zdravá škola

Poslední Burza v kraji se konala přímo v Ústí nad Orlicí 18. října. Projekt Skutečně zdravé školy s názvem “Skutečně zdravé vaření ve školách v okrese Ústí nad Orlicí” postoupil do finále na základě hlasování donátorů. Projekt na místě prezentovala společně s dalšími 5 organizacemi manažerka programu, paní Karolina Kallmünzerová. Po prezentaci, která v rámci pravidel trvá pouhých 10 minut, pak následovalo mnoho doplňujících otázek od všech 11 zúčastněných donátorů – jak místních firem, tak z veřejné správy. A projekt se líbil tak, že získal plnou finanční podporu, která je nutná na jeho realizaci.

Kteří donátoři Skutečně zdravou školu podpořili? IVECO BUSKONZUM, obchodní společnostměsto Ústí nad OrlicíPardubický kraj a dále města Žamberk a Letohrad.

Všem donátorům patří obrovské díky! Především proto, že vidí smysl v podpoře dalšího vzdělávání paní kuchařek ve svém okolí, které tak bude mít další vliv na děti stravující se ve školách v okrese.

V rámci projektu bude tým Skutečně zdravé školy realizovat zážitkový seminář „Vaříme z čerstvých sezónních surovin podle zásad Skutečně zdravé školy“ pro vedoucí školních jídelen a kuchařky ze škol a školek v okrese Ústí nad Orlicí. Seminář se uskuteční ve vybrané škole ve formě vaření na ostrůvcích a na programu bude vedle stručného teoretického úvodu praktická výuka vaření z čerstvých surovin zblízka. Účastnice semináře obdrží receptury pokrmů včetně norem pro školní stravování.

Vedoucí školních jídelen a kuchařky získají nové vědomosti a dovednosti v přípravě chutných a zdravých pokrmů z čerstvých dostupných surovin. Setkají se s kolegyněmi z ostatních škol a vymění si zkušenosti. 

Burza filantropie je transparentní nástroj k podpoře projektů neziskových organizací, který zároveň nabízí setkání zástupců podnikatelského sektoru, neziskových organizací a veřejné správy.

Jedná se fakticky o „Den D“ neziskových organizací z Pardubického kraje a probíhá podobně, jak jej známe z pořadu České televize, kde se zajímavé projekty ucházely o podporu investorů.

V případě Burzy filantropie prezentují svůj projekt neziskové organizace a ucházejí se o podporu donátorů z řad podnikatelů a veřejné správy. Ti mohou projekty podpořit finančními a materiálními dary nebo jinou vhodnou formou pomoci. Burzy se konají na několika místech Pardubického kraje, donátoři proto mohou podpořit neziskové organizace a jejich projekty v regionu, ke kterému mají bližší vztah. Burza filantropie se koná nyní také v kraji Středočeském, Jihočeském a na Vysočině.

Právě díky setkávání zástupců různých světů se Burza filantropie pyšní mezinárodním oceněním pro 3. nejlepší sociální inovaci roku 2016.

Hanka Murphy, koordinátorka programu v Pardubickém kraji

Zdroj: www.burzafilantropie.czwww.konep.cz

Zpráva KONEP zde: http://www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj/aktualne/burza-filantropie-dobrocinne-projekty-z-orlickoustecka-ziskaly-478-000-korun/

Reportář OIK TV zde:

Projekt Skutečně zdravé školy uspěl na Burze filantropie okresu Ústí nad Orlicí 1Projekt Skutečně zdravé školy uspěl na Burze filantropie okresu Ústí nad Orlicí 1Projekt Skutečně zdravé školy uspěl na Burze filantropie okresu Ústí nad Orlicí 1Projekt Skutečně zdravé školy uspěl na Burze filantropie okresu Ústí nad Orlicí 1Projekt Skutečně zdravé školy uspěl na Burze filantropie okresu Ústí nad Orlicí 1Projekt Skutečně zdravé školy uspěl na Burze filantropie okresu Ústí nad Orlicí 1Projekt Skutečně zdravé školy uspěl na Burze filantropie okresu Ústí nad Orlicí 1Projekt Skutečně zdravé školy uspěl na Burze filantropie okresu Ústí nad Orlicí 1Projekt Skutečně zdravé školy uspěl na Burze filantropie okresu Ústí nad Orlicí 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací