Program pro školy - pilotní fáze

19. 12. 2014
Tom Václavík

Spustili jsme přihlašování do pilotního programu Skutečně zdravá škola. Může se do něj přihlásit každá škola, která chce změnit to, co děti ve škole jedí, a která chce pomoci budovat u dětí povědomí o tom, odkud jídlo pochází a co je zdravé a nezdravé.
Součástí programu je úprava nabídky ve školních jídelnách i vzdělávací programy pro děti týkající se potravin a zemědělství obecně. Nejedná se o soubor pravidel nebo závazných nařízení, ale o návod na to, jak lze z obyčejné školy udělat tu Skutečně zdravou zevnitř, se stávajícími zdroji a financemi. Iniciativa Skutečně zdravá škola bude při změně nápomocná. Program se inspiruje především velmi úspěšným projektem Food for Life, do kterého je aktuálně zapojeno více než 5 000 škol ve Velké Británii.
Do programu bude v pilotní fázi vybráno 15 škol po celé zemi a budou program testovat v prvním pololetí 2015. Hlásit se mohou do konce ledna 2015. Pokud tedy chcete, aby se přihlásila škola, do které chodí právě vaše děti, přesvědčte o tom vedení školy. Více informací i přihlášku najdou na našem novém webu.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací