Otevřený dopis paní ministryni Valachové

17. 6. 2015

Vážená paní ministryně,

rád bych Vám představil občanskou iniciativu Skutečně zdravá škola a chtěl bych jejím jménem požádat o zařazení tématu změn ve školním stravování do Vašich programových priorit. Občanská iniciativa Skutečně zdravá škola dlouhodobě usiluje o zlepšení stravování ve školách. Témata potřeby regulace prodeje nezdravých potravin a nápojů a aktualizace výživových norem tzv. spotřebního koše jsme jako první vnesli do médií a moc nás těší, že Ministerstvo školství pod vedením Marcela Chládka tyto oba problémy cestou nových vyhlášek právě zpracovává. Skutečně zdravá škola proto doufá, že zdravá výživa zůstane důležitou částí programu Ministerstva školství i pod Vaším vedením.

Stejně jako dosud Skutečně zdravá škola ráda poskytne jakékoliv know-how, které k tématu za dobu svého fungování nasbírala, ať už ze zahraničí nebo z reality českých škol. Ráda se také bude účastnit jednání o změně, expertních komisí a bude sdílet vešeré odborné informace, které má k dispozici. Prosíme proto o informaci, zda počítáte se zapojením tématu do Vašeho programu a zda bychom mohli být součástí pracovní skupiny, která bude případnou změnu přřipravovat.

Moc děkuji za Váš čas a přeji úspěšný vstup do úřadu,

Bohuslav Sedláček, zakladatel Skutečně zdravé školy 

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací