Nové vzdělávací karetní hry

25. 6. 2020
Skutečně zdravá škola

V rámci realizace projektu "Rozvoj programu Skutečně zdravá škola" podpořeného grantem Státního fondu životního prostředí jsme vytvořili dvě nové vzdělávací karetní hry. 

Karetní hra "Oslava dobrého jídla"

Tuto karetní hru jsme vytvořili jako doprovod ke společné hostině na oslavu dobrého jídla. Hostinu můžete uspořádat při různých příležitostech, například jako součást jarní akce „Týden s (pra)rodiči na školní zahradě“, v červnu jako součást rozlučkové hostiny s deváťáky, nebo na podzim v rámci vašeho školního farmářského trhu. Hostinu můžete ale připravit také jako součást Dne otevřených dveří ve škole nebo první třídní schůzky s rodiči prvňáčků. Společná příprava a konzumace jídla je skvělý způsob, jak prolomit ledy a lépe se poznat.

Hra „Oslava dobrého jídla“ je také ideální doplňkem aktivity Skutečně zdravé školy „Sejdeme se u stolu“, která pomáhá propojit různé generace a sociální skupiny prostřednictvím sdílení dobrého jídla. Hostinu „Sejdeme se u stolu“ můžete zorganizovat kdykoli v průběhu roku.

Karetní hra "Voda a sucho"

Hru s kartami na téma „voda a sucho“ jsme vytvořili pro učitele základních škol jako nástroj vzdělávání žáků o příčinách, důsledcích a možných řešení problematiky sucha v krajině a lese, v zemědělské krajině, ve městě a v domácnosti.

Hra s kartami je vhodný metodický materiál do formálního i neformálního vzdělávání. 

Karty byly vyrobeny v rámci projektu "Rozvoj programu Skutečně zdravá škola", který finančně podpořil Státní fond životního prostředí.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací